Продавець Sat-ELLITE.Net ➤ ИНТЕРНЕТ-СУПЕРМАРКЕТ розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3012 відгуків
ДРОПШИППИНГ - лучшие возможности!ПОДРОБНЕЕ
САТЕЛЛІТ | Найбільший та надійний інтернет-супермаркет на Prom.ua
Контакти
Sat-ELLITE.Net ➤ ИНТЕРНЕТ-СУПЕРМАРКЕТСАТЕЛЛИТ
ул. Раисы Окипной, 4 (товары находятся на разных складах, есть и региональные. При самовывозе, информацию о расположении нужного товара, уточняйте), Київ, Україна
+380 (96) 804-38-88
Киевстар
+380 (66) 824-38-88
Водафон
«Sat-ELLITE.Net» Супермаркет099017772709901777270990177727
+380 (96) 804-38-88
+380 (66) 824-38-88

Інструкція по самостійній установці комплекту супутникового телебачення

Інструкція по самостійній установці комплекту супутникового телебачення

Поради щодо вибору комплекту супутникового ТБ.

У звичайних, непідготовлених користувачів, існує думка, що самостійно встановити і налаштувати супутникову систему майже нереально. Насправді це не так. Нижче ― проста інструкція для "чайників", про те, як самостійно встановити і налаштувати супутникову антену без розрахунків, сатфиндеров та інших атрибутів професіоналів. Якщо Ви – професійний інсталятор, то нижченаведений матеріал навряд чи буде представляти інтерес для Вас.

Хоч будь-яку інформацію зараз можна знайти в інтернеті, ми спробуємо зібрати всю основну інформацію, отриману нами, на одній сторінці ― для зручності. Просто спробуємо простими словами і з картинками розповісти, як інсталювати й настроїти супутникову антену. Відразу скажу, будемо розглядати тільки установку офсетного не поворотної антени, а не прямофокусной або моторизованої.

Самостійним вибором комплектуючих і самостійною установкою можна заощадити чималу суму. Чим відрізняється установка і налаштування системи "на око" від професійної установки? Майже нічим. Професіонал все робить на автоматі, добре розраховані руху і порядок дій плюс наявність всього необхідного під руками (що дозволяє значно заощадити час), ну а все інше: система кріплення і принцип налаштування антени ― такі ж.

Попередження: всі роботи, пов'язані з висотою і електрикою, небезпечні для життя!!! Якщо хоч щось викликає найменші побоювання, не ризикуйте, довіртеся професіоналам !!! Самостійну установку ви робите на свій страх і ризик!!! У будь-якому випадку пам'ятайте про техніку безпеки і про те, що всі небезпечні висотні роботи виконують тільки професіонали при наявності перевірених страхувальних пристосувань !!!

Список основних понять.

Телевізійний спутник - космічний апарат, що знаходиться на геостационарной орбіті Землі і посилає телевізійний сигнал на певну територію Землі за допомогою транспондера. Всі супутники знаходяться в плоскості екватора, тому знаходяться на одній широті, але розрізняються по довготі. Окрім назви мають ще і позначення довготи. Приміром, Amos 4W означає, що називається супутник Amos і знаходиться на 4-му градусі західної довготи (W-це West, Захід у перекладі). Hotbird 13E ― супутник Hotbird, знаходиться на 13-му градусі східної довготи (E-це East, Схід). Виходячи з того, що супутники "закріплені" у певних точках на орбіті, вони мають і певні зони покриття території Землі.

Транспондер - приймач, що знаходиться на супутнику. Характеризується шириною і спрямованістю посилається променя і частотою мовлення. Мовлення ведеться у двох основних діапазонах ― C-Band і Ku-Band. В діапазоні C (4 ГГц) віщають в основному американські та російські супутники, в діапазоні Ku (10.700-12.750 ГГц) ― європейські. Мовлення ведеться у лінійній або кругової поляризациях, які в свою чергу розрізняються на вертикальну (V) і горизонтальну (H) для лінійної поляризації і ліву (L) і праву (R) для кругової поляризації. Коли кажуть "сигнал з транспондера 11766H", мають на увазі транспондер, що мовить на частоті 11766Мгц з горизонтальною поляризацією. Транспондерів на супутнику буває від кількох до десятків штук .

При читанні далі, не лякайтеся незнайомих слів і термінів, насправді все гранично просто! У Вас обов'язково вийде!

Супутникова антена - основний елемент супутникової системи абонента для отримання сигналу з супутника. Якщо сказати простими словами-антена "збирає" слабкий відбитий супутниковий сигнал по всій своїй поверхні і фокусує його в певну точку, в якій встановлюється конвертор. Найбільш поширені антени ― прямофокусниє і офсетні. Прямофокусниє являють собою параболічне дзеркало з фокусом в геометричному центрі, офсетні ж мають зміщений фокус (нижче геометричного центру антени). Відповідно, конвертор у прямофокусной антени встановлений по центру, у офсетного ― зміщений до низу. Найбільше поширення у звичайних користувачів отримали саме офсетні антени. Вони дешеві, прості в установці та налаштування. Виробляються антени різних розмірів і з різних матеріалів. Матеріал, як правило ― або алюмінієвий сплав, або сталь. Бувають антени неповоротні (жорстко закріплені) та антени з актуатором (мотопідвісом). Мотопідвіс повертає антену на задані кути і дозволяє приймати сигнал з величезної кількості супутників, що знаходяться в зоні видимості. Налаштовуються останні для новачка не дуже просто. Розмір антени вибирається індивідуально, залежно від потужності сигналу необхідного для перегляду супутника. Діаметр антени необхідно підбирати з деяким запасом, оскільки атмоферные опади (дощ, сніг) створюють істотні перешкоди супутниковому сигналі. Особливо це стосується Ku-діапазону. Але при цьому не потрібно входити в крайнощі ― якщо антени діаметром 0,9 м цілком вистачає, зовсім необов'язково купувати антену 1,2 м ― вона і важить більше і її площа більше піддається впливу вітру.

Конвертор (головка) - пристрій, призначений для одержання сигналу супутника, відбитого від антени і встановлюється на відповідному тримачі у фокусі антени. Основне призначення конвертора ― перетворити частоту прийнятого супутникового сигналу (наприклад, для Ku-діапазону від 10.7 до 12.75 ГГц) до проміжної (900 ― 2150 МГц), при якій загасання переданого сигналу в кабелі буде менше. Оскільки потужність прийнятого супутникового сигналу дуже мала, друга важлива задача конвертора ― посилити її до пріємлімоє рівня для приймального тракту приймача. Оскільки будь-конвертор вносить в сигнал свій рівень шумів, але є при цьому малошумящим-його ще називають LNB (Low Noise Block). Конвертори бувають призначеними для роботи в лінійній поляризації або кругової і вибираються в залежності від того, в якій з поляризацій мовить супутник (наприклад популярні пакети НТВ+ вещаются в круговій поляризації і універсальний конвертер лінійної поляризації, незважаючи на назву "універсальний"-не годиться для прийому). Якщо конвертор універсальний-він переключається на задану поляризацію напругою 13/18 В, що подається ресивером. 13 В ― вертикальна поляризація, 18 ― горизонтальна.

Є один нюанс: конвертори бувають з 1-м виходом, 2-ма, 4-ма, 8-ма. Виходячи з того, скільки незалежних точок перегляду буде встановлено, конвертор з відповідною кількістю виходів повинен бути встановлений, оскільки всі виходи конвертора незалежні.

 

Мультифід (кріплення) - тримач для додаткового конвертора. Оскільки супутники розташовані на геостаціонарній орбіті порівняно близько один від одного (за певними мірками), можливий одночасний прийом сигналу на одну антену за допомогою мультіфіда з декількох поруч розташованих супутників. Класичний приклад-3 супутника (Hotbird 13E, Astra 4.8 E, Amos 4W), приймаються на 1 неповоротную антену. Як правило, на основному (фокусній) тримачі антени встановлюється конвертер, що настроюється на Astra 4.8 E, на 1-му мультифиде - конвертор на Hotbird 13E, на 2-му мультифиде ― конвертор на Amos 4W.

Дисек (DiseqC) - це пристрій, перемикаючий сигнал з декількох конверторів на 1 кабель. Оскільки одночасно ресивер може приймати сигнал лише з одного супутника, відповідний цьому супутнику конвертор повинен бути підключений до ресивера. Саме цим і займається дисек ― він підключає до ресивера необхідний у даний момент конвертор. Дисеки бувають різні, розраховані на роботу по певному протоколу. Протокол DiseqC 1.0 є однонаправленим і використовується при кол-ве конверторів не більше 4. DiseqC 2.0 ― те ж саме, тільки двонаправлений і сумісний з 1.0. DiseqC. 1.1 використовується для підключення більшої кількості конверторів. Протокол 1.2 використовується для управління позиціонером.

До входів та виходу дисека коаксіальний кабель підключається через роз'єм F-конектори. Кабель обов'язково повинен мати хвильовий опір 75 Ом, зроблений з якісних матеріалів, що витримують серйозні температурні перепади і мають хорошу екранує оплетку.

Супутниковий ресивер - пристрій, що приймає супутниковий сигнал з конвертора і виводить його на телевізор у вигляді звичної картинки зі звуком. Вибір ресивера ― саме непросте заняття при виборі супутникової системи. Ресивери бувають як для відкритих некодованих каналів (FTA), так і для кодованих, з картоприемниками, із слотами для додаткових модулів декодування, з емулятором, з різними відео виходами, з жорстким диском та іншими корисними і не дуже функціями. Є один важливий момент: сьогодні активно вводиться в експлуатацію супутникове мовлення у форматі HD (відео високої чіткості) та в MPEG4. Ресивери, підтримують дані формати, коштують дорожче звичайних. Тому перед покупкою супутникової системи потрібно визначитися, який контент ви будете дивитися і який вам для цього потрібен ресивер. Дешеві ресивери, як правило, не відрізняються високою якістю зображення і звуку, великою функціональністю і швидким перемиканням каналів. Хоча бувають і винятки.

У всіх сучасних ресіверах є емулятор. Як видно з його назви ― емулятор призначений для програмного емулювання роботи смарт-карти. Для чого це потрібно? Величезна кількість каналів з різних супутників захищені кодуваннями. Кодування бувають різні ― Viaccess, Seca, Irdeto, Nagravision, Biss і т. д. До прикладу ― віщається якийсь пакет каналів в кодуванні Biss і ви хочете дивитися (антена налаштована на потрібний супутник), але при цьому у вас немає смарт-карти. Тоді шукаєте в своєму ресивері програмний емулятор (зазвичай це прописано в недокументованих можливостей) і включаєте його. Вводите ключі доступу каналу ― і якщо все в порядку ― дивіться його. Як правило, емулятори в сучасних ресіверах підтримують декілька кодувань. Ще одне застосування емулятора ― явище, що іменується в народі "шарінг" або "кардшарінг" (докладніше про нього в іншій нашій статті). При виборі ресивера слід звертати увагу на доступність і частота вихідного програмного забезпечення. Простіше кажучи ― прошивки. В нових прошивках, як правило, прибираються виникають помилки, додаються параметри супутників, транспондерів, нові коди для роботи емулятора і т. д.

Кронштейн антени - простий металевий тримач, який кріпиться до стіни (як правило) і до якого кріпиться антена. Повинен бути зроблений максимально надійно, щоб вітер не зірвав антену.

Анкерний болт – покажемо, як він виглядає:

анкер

Він складається з склянки і знаходяться всередині нього болта. Болт має різьбу під гайку з одного боку і товщає конус ― з іншого. Саме так, як на малюнку, зліва-направо, акуратно, щоб не пошкодити різьблення під гайкою, його вбивають в просвердлений отвір. Гайку рекомендуємо при цьому послабити, але не відкручувати до кінця, інакше болт ризикує повністю провалитися всередину отвору ― потім не дістанете. Те ж стосується і надягання на болти кронштейна (гайки при цьому все одно доведеться зняти) – слідкуйте, щоб болти не провалилися всередину склянки, рекомендуємо їх перед надяганням кронштейна максимально потягнути на себе або трохи притягнути гайкою ― щоб конус трохи увійшов в склянку і болти не вешталися. Стакан повинен бути врівень зі стіною, а різьблення з гайкою, відповідно ― зовні отвори. Принцип роботи анкерного болта полягає в наступному: коли гайка починає затягуватися ключем, вона тягне болт всередині склянки назовні за рахунок різьблення. Знаходиться на кінці болта конус входить в склянку і максимально розпирає його всередині отвори. У підсумку вирвати такий болт з стіни ― завдання нереальне. Саме тому вішати кронштейн рекомендується на самораскрывающиеся анкерні болти, а не на шурупи з пластиковими дюбелями. Втім, вибір кріплення ― особиста справа кожного.

При установці на балконі можна взагалі просвердлити стіну і протягнути через неї нарізані різьбленням (шпилі) прутки відповідної довжини. Закріплюють з обох сторін гайками. Якщо вирішите тарілку кріпити на трубу, то кронштейн і анкера Вам взагалі не потрібні. Враховуйте діаметр хамута, за допомогою якого кріпиться антена.

 

Вибір комплекту.

Нам потрібно визначитися з тим, який контент і з яких супутників дивитися (в іншій нашій статті можна подивитися списки найбільш популярних у наших місцях каналів), а так само визначимося з діаметром антени.

Найбільш популярні в Україні комплекти і супутники:

Комплект «МІНІМУМ» приймає сигнал з одного супутника Astra 4.8 E. Для прийому сигналу з цього супутника, досить діаметра антени всього 0,6 м.

Комплект «БАЗОВИЙ» на 3 супутника призначений для прийому сигналу з супутників Amos 4W, Astra 4.8 E, Hotbird 13E – приймають на одну антену. Для прийому з даних трьох супутників, зазвичай цілком достатньо тарілки 0,85 м (в ширину вона 90 див.)

Комплект «РОЗШИРЕНИЙ» на 4 супутника дозволяє приймати сигнал з попередніх супутників (Amos, Astra, Hotbird), але ще і з російського супутника LMI 75E (він же ABS1). Для даного комплекту призначено дві антени, діаметра 0,85 м яких буде цілком достатньо.

Комплект «МАКСИМАЛЬНИЙ» приймає сигнал з усіх 5 супутників – найбільш популярних в Україні! Крім прийому всіх попередніх супутників, цей комплект приймає ще один російський супутник ― Yamal 102 90E. Для більшості регіонів України досить другої антени 0,85 м, але можливий слабкий сигнал і проблематичний перегляд у погану походу. Є сенс розглянути варіант з антеною більшого діаметра.

 

Розглянемо основні компоненти комплектів для прийому супутникового ТБ:

- Офсетний антена

- Ресивер

- Універсальний конвертор лінійної поляризації

- Мультифід

- Дисек ― перемикач сигналу з конверторів в 1 кабель, що підключається до ресивера.

- F-коннектора – роз'єми, накручивающиеся на кабель.

Можливо додатково придбати знадобиться:

- Кронштейн для антени

- Антенний кабель коаксіальний, хвильовий опір 75 Ом.

- Анкерні болти або дюбеля.

 

Самостійна установка комплекту супутникового ТБ.

Антена повинна бути встановлена в зоні прямої видимості південно-західного напрямку (для комплектів на 1-3 супутника) і в східному напрямку (для додаткової тарілки на 4-й і 5-й супутники). Прямий ― означає, що перед антеною не повинно бути ніяких перешкод у вигляді будинків, дерев тощо. Саме з цієї причини найбільш оптимальні місця для встановлення антен ― балкони та дахи. Що знадобиться при установці комплекту, наприклад, на даху крім антен з їх кріпленням:

  • Перфоратор зі свердлами з побідитовими наконечниками. Діаметр свердла вибирається трохи менше, ніж діаметр анкерного болта. Набагато менше – не можна ― анкер не увійде в стіну. Більше ― буде "бовтатися" і його толком не вийде затягнути.
  • Хрестоподібна викрутка.
  • Ключ на 10.
  • Ключ на 13.
  • Розвідний ключ.
  • Молоток.
  • Ніж для різання паперів (для зачистки кабелю під коннектори).
  • Кусачки.
  • Ресивер з пультом.
  • Маленький телевізор.
  • 220В з подовжувачем на 3 розетки.

Найцікавіші питання ― куди направляти антени? Як визначити напрям? Як налаштувати антени без сатфиндера (прилад для налаштування супутникових антен ― коштує від 80 грн)? Оскільки ми виробляємо налаштування "на око", то можна визначити напрямок логічно ― просто подивитися куди спрямовані антени на сусідній даху і повернути в тому ж напрямку:) Але є багато способів визначити напрямок, в якому Вам потрібно встановити антени, навіть не відходячи від комп'ютера. Наприклад, можна скористатися сервісом для визначення напрямку супутника знаходиться за адресою:

www.dishpointer.com Заходимо, вводимо свій нас. пункт в полі "Your location"

Знаходимо місце установки тарілки і ставимо туди мітку.

У нижньому полі вибираємо супутник, бачимо напрям на нього і все, що може заважати прийому.

Тут же вказаний кут нахилу. Знаючи його, по картинці визначаємо відстань до перешкоди і прикидаємо, заважає його висота чи ні.

Все дуже зручно.

 

Антена з 3-ма конверторами спрямована на південно-захід ― Astra, Hotbird, Amos. Лівіше її з одним конвертором – НТВ-шна антена, дивиться на південь. Якщо ж у вас таких орієнтирів немає, то справа гірша. Потрібно визначити південне-західний напрямок направляти антену туди. Ще раз неодмінна умова ― перед антеною ні в якому разі не повинно бути ніяких видимих перешкод у напрямку супутника! Крім усього іншого ― в ситуації, коли антена встановлюється під чиїмись балконами або козирками ― слідкуйте, щоб потоки води або снігу з верхнього козирка не потрапляли прямо на вашу антену.

Розглянемо налаштування комплекту «БАЗОВИЙ» з 3-ма конверторами на Astra, Hotbird, Amos. Комплект «МІНІМУМ» налаштовується як і «БАЗОВИЙ», але трохи простіше, так як налаштовується всього одна голова на супутник ASTRA. Встановлення додаткової тарілки для комплектів «РОЗШИРЕНИЙ» та «МАКСИМАЛЬНИЙ» ― розглянемо трохи нижче.

 

І так, визначаємо місце установки, робимо отвори під кронштейни, просвердливши їх перфоратором, забиваємо всередину анкери і закріплюємо кронштейни. Докладно зупинятися на фіксації кронштейнів не будемо ― з цим все зрозуміло, робота ― механічна. Єдина умова – кронштейн встановлюється строго вертикально, бажано по схилу.

 

Далі на кронштейни "одягаємо" антени, от кріплення однієї з них (вони ідентичні) :

 

На наведеному нижче фото антена вже в зборі, з конверторами, кабелем і т. д. Спочатку просто збирається антена, вішається на кронштейн, а конвертори з кабелем кріпляться вже потім.

 

Для налаштування антени у вертикальній і горизонтальній площинах потрібно затискати кріплення настільки, щоб антена самостійно не зраджувала свій нахил, але при цьому її з деяким зусиллям можна було переміщати в площинах. Ось ці гайки до остаточної настройки сильно не затягуються:

Не затиснутий лівий гвинт дає налаштувати антену у вертикальній площині, 2 не затиснутих правих ― повертати антену щодо кронштейна в горизонтальній площині.

 

Далі на центральний тримач конвертора антени надіваються обидва мультіфіда, у всі власники вставляються конвертори, і все затягується так, щоб конвертори в мультифидах можна було з деяким зусиллям повертати у всіх площинах (кабелі підключаються до конверторів пізніше). На фото нижче видно що собою являють мультифиды і як вони кріпляться:

Після цього починається процес налаштування. До центрального конвертора прикручується F-коннектором відрізок кабелю пару метрів завдовжки, другий кінець кабелю прикручується до ресивера.

Важливий момент ― при накручуванні на кабель F-коннектора необхідно ретельно стежити, щоб тонкі проводнички екрануючого обплетення кабелю не замкнулися з центральної житлової, інакше можна вивести з ладу ресивер!

Ресивер підключається до телевізора, тільки після цього вмикається живлення 220В. Включаємо телевізор, ресивер, заходимо в меню Установка-Пошук каналів.

Ресивери в комплектах поставляються з самим актуальним, свіжими ключами і списками каналів!

Увага! У різних ресіверах, меню різне, але принцип налаштування все той же!

У списку супутників зліва вибираємо Astra 4.8 E (стара назва Sirius) ― саме на цей супутник буде налаштований жорстко закріплений центральний конвертор. Справа в меню вибираємо:

LNBP: Вкл. (включити живлення конвертора)

LNBP Type : Universal (універсальний тип конвертора)

LNBP Freq : 10600/9750 (вказано на конверторах)

22Khz: Авто (сигнал для перемикання дисека)

DISEqC : None (так і залишаємо, оскільки сигнал підключений поки безпосередньо, а не через дисек)

Далі жовтою кнопкою пульта заходимо в підменю «Транспондер» і вибираємо транспондер, на якому буду шукати сигнал (радимо заздалегідь виписати собі список транспондерів з різними поляризациями і РЕАЛЬНО ПРАЦЮЮЧИМИ безкоштовними каналами (FTA):

Супутник

Транспондер

Канал для візуальної перевірки

Astra 4.8 E

11766 H

Novy Kanal, 5 Kanal (Ukraine) налаштування

Astra 4.8 E

12130 H

ТРК Україна

     

Hotbird 13E

12597 H

1 TV rus Europe (1-ї Росія)

Hotbird 13E

11034 V

RTR Planeta

     

Amos 4W

10722 H

1+1 

Amos 4W

10759 H

STB, Tonis, MTV Ukraine

     

Yamal 102 90E

11094 V

RENTV,  CTC

Yamal 102 90E

11057 V

TNT

     

ABS1/LMI1 75E

12640 V

NTV

Спочатку налаштовуємо транспондер 11766H, що мовить на частоті 11766МГц з горизонтальною поляризацією. Для зручності, якість сигналу можна вивести на повний екран кнопкою Info. Орієнтуватися будемо по нижній шкалі "Якість":

Що ми бачимо на цьому фото? Безрадісну картину-якість сигналу-0 ! Власне кажучи, а чого слід очікувати? Антена адже поки що "дивиться" в бік супутника дуже приблизно.

Далі настає найтяжчий момент, що вимагає невеликої витримки ― це установка антени в площинах. Чому необхідна витримка ― буквально кілька міліметрів, і сигналу не буде. Не те що він буде поганим, а його не буде зовсім! Налаштування полягає в наступному -необхідно встановити антену в певному вертикальному положенні.

Для установки центрального конвертора нам треба дуже-дуже плавно обертати антену в горизонтальному напрямку і при цьому уважно дивитися на шкалу якості, спочатку в одну сторону, і якщо шкала не змінюється з 0, то в іншу. Коли виявляється, що шкала якості зросла хоча б до 10-15, це вже перша удача, можна зупинитися і перепочити:). Якщо ж у всій горизонтальній площині знайти сигнал не вдається, потрібно трохи змінити вертикальний кут антени і знову починати переміщення в горизонтальній площині до появи сигналу. Коли сигнал знайдений хоч якийсь: тепер потрібно намагатися ще більш плавно переміщати антену вліво-вправо і добиватися максимального рівня якості сигналу. Добившись цього, потрібно спробувати домогтися ще більшого сигналу дуже плавним переміщенням антени вгору-вниз. Після цього можна спробувати трохи повертати конвертор навколо своєї осі в утримувачі.

Домогтися максимального сигналу можна ТІЛЬКИ сукупністю всіх цих регулювань. Ще нюанс ― якщо не виходить знайти сигнал ні при яких умовах, а ви 100 раз все перевірили, в тому числі настройки ресівера, має сенс спробувати інший конвертор, можливо цей ― несправний.

 

Далі нам потрібно провести нескладну налаштування вертикальної поляризації, адже налаштування проводилася для транспондера, що веде мовлення в горизонтальній поляризації (на картинці в кінці 2-ї строки є буква H), а потрібно ще налаштувати який-небудь транспондер у вертикальній (V) поляризації:

Досить повороту конвертора у тримачі проти годинникової стрілки, щоб домогтися найкращої якості сигналу у вертикальній поляризації.

Коли сигнали в горизонтальній і вертикальній поляризациях максимальні з того, що можна витягнути, необхідно туго-натуго затягнути всі регулювальні недожате гайки. Є один неприємний момент ― затягуючи гайку, антена при цьому трохи змінює свій напрямок, а якість сигналу може відчутно йти! Так що затягувати потрібно акуратно. Все, антена і перший конвертор налаштовані.

Вимикаємо ресивер з розетки, накручуємо кабель з центрального конвертора на конвертор зліва (той, що на мультифиде, якщо дивитися на антену спереду), включаємо все, в меню вибираємо Hotbird 13E, ті ж налаштування меню справа, що і для Astra, вибираємо робочий транспондер і налаштовуємо максимальну якість сигналу. Тільки в цей раз не регулюємо антену, а сам конвертор на мультифиде. Він може переміщатися в усіх площинах по відношенню до фокусу антени-вліво, вправо, вгору, вниз, вперед, назад:

Всі затягуємо гайки, коли сигнал максимальний. Не забуваємо про перевірку в обох поляризациях. Скануємо Хотберда і перевіряємо які-небудь безкоштовні канали візуально.

Знову все вимикаємо, перекручуємо кабель на 3-й конвертор, включаємо все, вибираємо Amos 4w і виробляю налаштування для нього. Все аналогічно. Після цього налаштування комплекту «БАЗОВИЙ» на 3 супутника можна вважати закінченою. Про підключення Дисека, читайте нижче.

Установка додаткової антени (для комплектів «РОЗШИРЕНИЙ» і «МАКСИМАЛЬНИЙ»). Особливістю встановлення та налаштування антени на супутники LMI 75 і Yamal 102 90, є в першу чергу те, що налаштована антена буде спрямована практично на горизонт (це пов'язано з «низьким» розташуванням супутників на орбіті). Тому сигнал потрібно сканувати як можна нижче, навіть як би нижче горизонту. Крім того, настройка супутникових антен отже виробляється в ясну погоду, а у випадку з налаштуванням 90E, це ще більш актуально. Оскільки навіть при незначному дощ сигнал буде слабкий і швидше за все картинка буде «сипатися».

LMI 75 (ABS1) ― правіше центрального конвертора, Yamal 102 90-й градус – лівіше.

Хочемо звернути Вашу увагу, що розташовані голови на фото (нахил і т. д.) точно так само будуть вони розташовані і у Вас!

Всі етапи установки схожі з установкою Amos, Astra, Hotbird. Особливістю є те, що ми не будемо кріпити центральний мультифід і відповідно голову. Тобто ми просто налаштовуємо бічні голови (яку першу ― на Ваш розсуд).

Налаштовуємо другу антену, перевіряємо в обох поляризациях на різних транспондерах.

От і все. Можна вимикати. Тепер потрібно зробити комутацію сигналу через дисек. Виглядає він приблизно так: У дисека є 1 вихід на ресивер, позначуваний REC (або інакше) і входи для конверторів (іменовані 1,2,3,4 і т. д.). Приміром, конвертори підключаємо так :

1-Astra

2-Hotbird

3-Amos

4-Yamal

5-Abs (LMI1)

З підключенням все просто ― до кожного конвертора підключається відрізок кабелю, що підключається до відповідного входу дисека. Якщо встановлюється одна антена з 1-м конвертором, то і дисек не потрібен. Дисек встановлюється недалеко від антен.

Налаштовуємо в меню ресивера протокол дисека (наприклад, 1.0) і розподіл конверторів згідно входів (портів) дисека:

 

На малюнках видно, яким входів (портів) дисека які призначені конвертори (на який супутник). 0/12V : Вкл. тільки для LanComBox'а. Якщо у вас його немає, то і включати 12В не потрібно. Зберігаємо зміни, перевіряємо, чи всі входи дисека працюють (тобто на всіх налаштованих супутниках є сигнал).

У когось може виникнути запитання ― а чому відразу не підключити всі конвертори до дисеку, всі входи прописати і налаштовувати антени? Відповідь проста ― при реально непрацюючому дисек ви вб'єте ДУЖЕ багато часу і нервів, намагаючись налаштувати сигнал, який можна буде знайти за визначенням. Крім усього іншого, без дисека ви швидше визначте, робочий чи конвертер.

Залишається провести в квартиру кабель, підключити ресивер, телевізор і дивитися супутникове ТБ :)

Важливий момент: при висотної встановлення супутникових антен: крім техніки безпеки і страховки себе в першу чергу, при вивішуванні антени на кронштейн або щоглу завжди страхуйте і антену.

Для встановлюваних на дахах антен, рекомендуємо врізати в кабель «Грозозащиту»!

Сподіваємося, у Вас все вийшло! Тепер Ви можете продовжувати удосконалювати свою майстерність і навіть поповнювати свій бюджет, продаючи і налаштовуючи супутникові антени всім бажаючим. Після 10-20 установок Ви відчуєте себе справжнім профі. Ми пропонуємо відмінні дисконтні програми на придбане обладнання.

Уточнюйте умови у наших менеджерів. Будемо щиро раді Вам!

Якщо не вийшло або Вам не хочеться цим займатися, зверніться до тих, хто зробив встановлення супутникових антен своєю професією. Вони з радістю зроблять це замість Вас.

 

Ми з задоволенням допоможемо Вам визначитися з підбором обладнання будь-якої складності, а так само наші фахівці дадуть відповідь на Ваші запитання.

Інтернет-магазин «Satellite»

Телефони:

+380 (96) 804-3-888

+380 (66) 824-3-888

+380 (93) 854-3-888

 

Email: shop@Sat-ELLITE.Net

Skype: sat-ellite_net

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner